Pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności - BizOn | Pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności i spółek
Doradztwo w zakresie sprzedaży portfeli wierzytelności. Doradzamy, posiadamy dostęp do wszystkich działających w Polsce spółek windykacyjnych, którym sprzedajemy portfele wierzytelności
portfele wierzytelności, windykacja
527
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-527,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Doradztwo – pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności i spółek

Zakres kompetencji Biz-On obejmuje wsparcie – doradztwo w sprzedaży portfeli, wierzytelności oraz spółek. Potrafimy w sposób skuteczny prowadzić poszukiwania inwestorów,  zainteresowanych zakupem oraz podmiotów, gotowych na zbycie portfeli czy udziałów spółek.

Świadczymy porady w zakresie sprzedaży wierzytelności z wszystkich sektorów gospodarki – wszędzie tam, gdzie występuje gotowość do rozmów właśnie na temat potencjalnej sprzedaży wierzytelności.

Jedyne ograniczenia jakie stawiamy to: nie prowadzimy pośrednictwa w sprzedaży pojedynczych spraw – minimalna skala przeznaczona do sprzedaży to kilkanaście, kilkadziesiąt spraw na łączną kwotę minimum kilkaset tysięcy złotych. Górnej granicy niema. 

 

Celem naszych działań jest dążenie do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów relacji kupna-sprzedaży udziałów, dla obu zaangażowanych stron. Wiedza i posiadane doświadczenie, pozwalają nam na skuteczne rozwiewanie pojawiających się wątpliwości i sprawne finalizowanie nawet najbardziej złożonych transakcji.

Zawsze jednak celem nadrzędnym jaki nam przyświeca jest sprzedaż portfela na najlepszych warunkach umowy oraz oczywiście finansowych.

Wiele firm, spółek czy inwestorów szuka sposobu na sprawne pozbycie się swoich wierzytelności. Wszystkie długi i inne należności, zebrane w jednym “pakiecie” określa się portfelem. Jest on swego rodzaju końcowym produktem postępowania wszelkiego rodzaju działań windykacyjnych – czyli na przykład sprawy w sądzie czy egzekucji. Jednak, jeśli chodzi o duże firmy, spółki, czy inne podmioty gospodarcze, nie zawsze decydują się one na klasyczne postępowanie z dłużnikami. Czasem decyzja pada na sprzedaż portfeli wierzytelności – taka możliwość pozwala wygodnie pozbyć się długów, a dla strony kupującej jest to możliwość zysku.

Transakcja sprzedaży nie należy jednak do najłatwiejszych. Jeśli chcemy zadbać o to, aby proces przebiegł nie tylko odpowiednio i zgodnie z prawem, ale również, o to, aby możliwe było uzyskanie jak najlepszej oferty, najlepiej skorzystać z oferty usług, jakie proponuje specjalista.

Portfele wierzytelności – sposób na sprzedaż

Aby zadbać o odpowiednie i dopasowane do Was rozwiązania, każdy z Was może skorzystać z usług firmy zajmującej się doradztwem w tym zakresie. W Biz-On proponujemy usługi, związane z procesem transakcji i sprzedażą. Nasze działanie opieramy na łączeniu zbywców oraz kupców. Dzięki temu, każdy z Was może mieć pewność, że zadbamy o dopasowanie odpowiedniego Klienta do Waszej oferty.

Oczywiście, w ramach naszych usług, skupiamy się również na inwestorach. Osoby, które chcą nabyć portfele wierzytelności, mogą zgłosić się do nas i a naszym zadaniem będzie znalezienie odpowiedniego rozwiązania, dostosowanego do ich wymagań (takich jak kwota, którą chcą przeznaczyć na zakup odpowiedniego “pakietu”).

Sprzedaż i zakup – razem z Biz-On

W ramach naszych usług, możemy zająć się szerokim wachlarzem Klientów pochodzących z różnorodnych branż czy działów firm. Biz-On to wsparcie, które świadczone jest między innymi sektorom i firmom:

  • komunikacyjnym,
  • zajmujących się multimediami,
  • ubezpieczeniowym,
  • pożyczkowym i kredytowym,
  • bankowym (zarówno, jeśli chodzi o usługi dla firm, jak i klientów prywatnych),
  • transportowym (takim jak koleje czy inne firmy przewozowe).

Proponujemy również pomoc w sprzedaży i zakupie portfeli wierzytelności, jeśli chodzi o firmy B2B.

Jakie portfele wierzytelności obsługujemy?

W ramach naszych usług, pośredniczymy w sprzedaży i sprzedajemy wszystkie rodzaje portfeli wierzytelności niezależnie czy pochodzą one z rynku konsumenckiego (B2C) czy biznesowego (B2B), nie ma także znaczenia wiek, wielkość i status spraw – choć wiemy, iż młodszy portfel znajdzie łatwiej nabywcę. Prowadzimy projekty sprzedaży jednorazowej jak i cyklicznej – Forward Flow.

W razie jakichkolwiek niewymienionych tutaj rodzajów zadłużeń, zapraszamy do kontaktu – tak, abyśmy mogli potwierdzić naszą gotowość do przyjęcia takiego zlecenia. Zajmujemy się większością rodzajów wierzytelności – chcemy jednak mieć możliwość zapoznania się z być może niestandardową sprawą i określenia, z całą odpowiedzialnością, czy możemy je przyjąć.

Co to jest Forward Flow?

Jest to umowa, stanowiąca zobowiązanie obu stron zarówno kupującej jak i sprzedającej do cyklicznego dla przykładu miesięcznego zakupu portfeli od tego samego zbywcy przez tego samego nabywcę. W ramach naszej działalności, jak już wspomnieliśmy, pośredniczymy w transakcji dot. portfeli wierzytelności zarówno dla korporacji, jak i konsumentów indywidualnych.

Portfele i ich sprzedaż

Ważnym dla nas aspektem jest to, aby proces sprzedaży przebiegał nie tylko zgodnie z prawem, ale również, aby był satysfakcjonujący dla obu stron. Przed określeniem ceny danego portfelu wierzytelności, konieczne jest wzięcie pod uwagę takich aspektów jak liczba dłużników, jednorodność (czy podobieństwo) długów, które składają się na “pakiet”, jak i również jak dawno zostały naliczone należności. Dodatkowo, trzeba wziąć pod uwagę takie sprawy, jak typ właściciela (czyli czy jest to osoba prywatna, spółka, itd.) oraz rodzaj długów (kredytowe, abonamentowe, itp.).

W razie jakichkolwiek pytań związanych z portfelami wierzytelności, zapraszamy do kontaktu. Biz-On świadczy wsparcie, jeśli chodzi o odpowiednie przeprowadzenie transakcji sprzedaży i zakupu.