Pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności - BizOn | A może tak sprzedać swoich dłużników?
1449
post-template-default,single,single-post,postid-1449,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

A może tak sprzedać swoich dłużników?

A może tak sprzedać swoich dłużników?

Oczywiście nie ich, a konkretnie ich portfele wierzytelności. Pozwoli to nam na skuteczniejsze zarządzanie należnościami we własnym przedsiębiorstwie. Zwłaszcza że widmo ryzyka niewypłacalności naszego kontrahenta może kończyć się przeprowadzeniem kosztownego procesu windykacji – a to znacznie ogranicza swobodne wykorzystanie kapitału firmy.

Czym jest sprzedaż wierzytelności?

Zgodnie z art. 509 Kodeksu Cywilnego, jest to przeniesienie uprawnień do otrzymania świadczenia z jednego podmiotu gospodarczego na drugi. Pierwsza strona, która dokonuje sprzedaży wierzytelności, nazywana jest cedentem, czyli zbywającym, z kolei druga cesjonariuszem, czyli nabywcą. Warunkiem przeniesienia prawa do należności jest potwierdzenie długu za pomocą umowy, wekslu, faktury lub innego dokumentu.

Czy warto sprzedać swoich dłużników?

Dzięki sprzedaży portfeli wierzytelności niwelujemy ryzyko niewypłacalności długu. Zazwyczaj proces ten dotyczy świadczeń starszych, czyli takich, których termin spłaty już minął. Oczywiście wierzyciel może włączyć sprawę do postępowania sądowego, jednak krok ten wiąże się nie tylko z długim oczekiwaniem na werdykt sądu, ale też z dodatkowym obciążeniem finansowym, takim jak opłaty sądowe czy komornicze.

Największą zaletą przeniesienia majątku do nabywcy jest błyskawiczny wpływ gotówki w wysokości ustalonej ceny wierzytelności. A biorąc to pod uwagę oraz kosztowne procesy sądowe, wierzycielowi po prostu wygodniej jest sprzedać wierzytelność – oczywiście o ile znajdzie osobę lub firmę trzecią, która chętną będzie do jej nabycia.

Podsumowanie

Każdemu właścicielowi firmy zależy, by to właśnie jego biznes funkcjonował jak najlepiej. Dlatego chcąc zaoszczędzić na dostępnym budżecie i czasie, warto wybrać przedsiębiorstwo, które udzieli nam profesjonalnego wsparcia w zakresie przeniesienia pakietów (czyli portfeli) wierzytelności. Polecamy skorzystać z usług firmy Biz-On Wojciech, która oferuje pośrednictwo i obsługę większej ilości spraw związanych ze sprzedażą należności.