Pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności - BizOn | Przegląd procesów w przedsiębiorstwie
Dowiedz się w jaki sposób efektywnie dbać o procesy w twoim przedsiębiorstwie. Skorzystaj z profesjonalnej usługi konsultanta zewnętrznego lub pomocy fachowców.
1353
post-template-default,single,single-post,postid-1353,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Okresowy przegląd jest konieczny i to nie tylko samochodów

Okresowy przegląd jest konieczny i to nie tylko samochodów

Procesy w przedsiębiorstwie – należy także przeglądać

Prowadzenie działalności biznesowej w obecnych, pełnych wyzwań czasach, może sprawiać nie lada trudność. Ciągle zmieniająca się rzeczywistość gospodarcza, nowe regulacje prawne, dotykające przedsiębiorców, a także brak pewności co do tego, co przyniesie jutro, zdecydowanie może wpłynąć na pogorszenie sytuacji firmy na rynku. Nasi kontrahenci z większą rozwagą decydują się na nawiązywanie bądź przedłużanie współpracy – i w sumie nie ma się co dziwić.

Istnieje jednak zespół uniwersalnych praktyk, które w długim okresie pozwalają na zachowanie optymalnej operatywności – bez względu na trudy wynikające z obecnych czasów. Jedną z nich jest zlecanie cyklicznych przeglądów procesów zachodzących w przedsiębiorstwie na zewnątrz.

Dlaczego warto zdecydować się na usługi konsultanta zewnętrznego?

Wewnętrzne procesy, które zachodzą w przedsiębiorstwie, z czasem powszednieją. Pracownicy, którzy każdego dnia wykonują podobne obowiązki, mogą nie dostrzegać pewnych niedoskonałości. Osoba z zewnątrz, która specjalizuje się w doradztwie biznesowym i ma odpowiednie doświadczenie w zakresie zarządzania różnego rodzaju spółkami, dzięki świeżemu spojrzeniu jest w stanie łatwiej zdiagnozować problemy, które wpływają na pogorszenie sytuacji organizacji.

Szczególnym procesem, który naszym zdaniem wymaga cyklicznego przeglądu, jest O2C, czyli order to cash. To termin doskonale znany przez nowoczesnych przedsiębiorców oraz w księgowości, który określa zadania wykonywane od momentu złożenia przez klienta zamówienia, aż do chwili uzyskania wpływu należności na konto. Ewaluacja procesu O2C przez zewnętrznego konsultanta może przyczynić się do tego, że w sposób szybki i skuteczny zostaną rozpoznane typowe błędy, wynikające w np. rutyny czy braku pracowników o odpowiednich kwalifikacjach.

Przegląd procesów w przedsiębiorstwie – skorzystaj z pomocy fachowców

Jeśli zastanawiasz się nad zaproszeniem do swojej organizacji profesjonalisty o dużym doświadczeniu w obiektywnej ocenie sytuacji gospodarczej w firmie oraz przygotowywaniu planów naprawczych – odezwij się do nas! Zapewniamy, że wspólnie opracujemy strategię, dzięki której Twój biznes zacznie działać na rynku jeszcze efektywniej.