Pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności - BizOn | Kto to jest interim manager i dlaczego warto skorzystać z jego usług?
1333
post-template-default,single,single-post,postid-1333,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Kto to jest interim manager i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Kto to jest interim manager i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Procesy restrukturyzacyjne w przedsiębiorstwach często są kluczowe, aby możliwe było zoptymalizowanie efektywności biznesowej podmiotu pod wieloma względami. To zazwyczaj skomplikowany zespół działań, który ma na celu zwiększyć pozycję konkurencyjną na rynku oraz poprawić ogólną operatywność, aby możliwe było sprawniejsze i skuteczniejsze generowanie zysków.

Korzystanie z pomocy wykwalifikowanego, doświadczonego specjalisty, jakim jest interim manager, staje się w naszej rodzimej rzeczywistości biznesowej coraz popularniejsze. Warto wiedzieć, dlaczego – zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw z sektora MŚP – warto zaufać takiemu konsultantowi oraz jakie korzyści wiążą się z nawiązaniem współpracy.

Kto to jest interim manager?

Specjaliści, którzy na okres zmian w firmie są zatrudniani w roli interim managera, to zazwyczaj wysoce wykwalifikowane osoby, które specjalizują się w zakresie wdrażania zmian w określonym obszarze gospodarczym. Mają one szerokie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami na najwyższych szczeblach organizacyjnych. Często interim managerami zostają osoby fizyczne, które przez wiele lat koordynowały implementację projektów o kluczowym znaczeniu dla płynności funkcjonowania organizacji.

Są to niezależni specjaliści, którzy są zatrudniani w firmach wymagających zewnętrznego wsparcia na okres ograniczony w czasie. Ich zadaniem jest realizacja wszelkich działań, które mają sprzyjać poprawie efektywności przedsiębiorstwa w obszarze operacyjnym, taktycznym oraz strategicznym.

Jakie są kluczowe korzyści dla firmy ze współpracy z interim managerem?

Dłużnik na mocy decyzji jest bezwzględnie zobligowany do uregulowania zobowiązań wobec wierzyciela. Procedura prowadzona przez komornika ma na celu odzyskanie należnych wierzycielowi świadczeń. Równowartość zadłużenia może być pozyskana w postępowaniu egzekucyjnym z wynagrodzenia, ruchomości oraz nieruchomości.

Niejednokrotnie może się zdarzyć, że świeże, obiektywne spojrzenie na problemy, które determinują pogorszenie sytuacji firmy, możliwe jest tylko ze strony osoby z zewnątrz.

Interim manager jest osobą, która oferuje profesjonalne usługi doradcze oraz wykonawcze – koordynuje wszelkie działania, które mają na celu usprawnienie procesów wewnątrz organizacji. W dłuższym okresie współpraca z tego typu konsultantem może zaowocować zdecydowaną poprawą sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, a także stanowi istotne pole do wdrożenia takich rozwiązań zarządczych, dzięki którym możliwe będzie wygenerowanie nowych zysków