Windykacja - sztuka negocjacji - Pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności - BizOn
1257
post-template-default,single,single-post,postid-1257,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Windykacja – sztuka negocjacji

Windykacja – sztuka negocjacji

Prowadzenie biznesu wiąże się z ryzykiem. Jednym z czynników, który może generować problemy z płynnością finansową firmy, jest nieterminowe spłacanie należności przez naszych kontrahentów – zarówno z kraju, jak i tych zagranicznych. Jest to sytuacja, która zdarza się stosunkowo często – i choć każdy przedsiębiorca ma już pewne doświadczenie w komunikowaniu się z dłużnikami, jego starania nie zawsze przynoszą pożądany efekt. Rozwiązaniem jest profesjonalna windykacja zagraniczna i krajowa – czyli powierzenie odzyskania należności specjalistom.

Zasady negocjowania spłaty zadłużenia

W negocjowaniu warunków spłaty konieczne jest zachowanie dystansu emocjonalnego. Wśród właścicieli firm, którzy niejednokrotnie miesiącami oczekują na spłatę, bywa to bardzo trudne. Do sukcesu w windykacji zagranicznej i krajowej prowadzą rzeczowe argumenty oraz obrazowanie potencjalnych sankcji.

Istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować w negocjacjach z dłużnikami. Pierwszą z nich jest klarowne przedstawienie warunków spłaty. Rzetelna informacja stanowi most do porozumienia – w końcu zależy nam na tym, aby zarówno firma, jak i dłużnik znaleźli optymalne rozwiązanie.

Zdarza się, że warto stosować zasadę nieugiętości i ograniczonego zaufania. Dłużnicy w wielu przypadkach chcą wypracować warunki, które będą korzystne dla nich samych – niekoniecznie dla podmiotu, wobec którego mają zobowiązania. Profesjonalna firma windykacyjna już na etapie pierwszego kontaktu z dłużnikiem jest w stanie rozeznać, jakie są jego zamiary. Warto kierować się szacunkiem, ale stanowczo pozostawać przy ustalonych warunkach – rolą osoby dochodzącej zwrotu jest jak najszybsze odzyskanie długu, nie targowanie.

 Skuteczna windykacja należności

Próby samodzielnego odzyskania należności przez firmy prywatne często są nieskuteczne lub kończą się na drodze sądowej. Kompetentni i doświadczeni profesjonaliści przeprowadzą negocjacje windykacyjne bez emocji – stosując praktyki psychologiczne i niezawodną komunikację, dzięki której możliwe będzie szybkie osiągnięcie sukcesu w odzyskiwaniu należności.