Pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności - BizOn | Proces windykacji – wynajęcie zewnętrznego konsultanta
999
post-template-default,single,single-post,postid-999,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Proces windykacji – wynajęcie zewnętrznego konsultanta

Proces windykacji – wynajęcie zewnętrznego konsultanta

Niezależnie, czy jesteś osobą prywatną, czy zarządzasz spółką – w wielu sytuacjach konieczne jest przeprowadzenie windykacji. Może być to proces bardzo stresujący, zarówno jeśli jest to nasz pierwszy proces odzyskiwania należności, jak i wtedy, gdy mamy doświadczenie w takich sprawach. Nie zmienia to faktu, że każda sprawa jest inna – doświadczenie nie zawsze musi działać na naszą korzyść. Wynajęcie zewnętrznego konsultanta, który przeprowadzi proces za nas, pozwoli na powierzenie sprawy w ręce profesjonalisty.

Windykacja i zewnętrzy konsultant

Skorzystanie z wiedzy specjalisty pozwala przede wszystkim na pozbycie się zaangażowania emocjonalnego. Doradca spojrzy na daną sprawę bez nacisku – wejdzie w nią bez jakichkolwiek relacji wewnętrznych czy zewnętrznych. Pozwoli to na jak najbardziej obiektywne spojrzenie na sprawę i dostrzeżenie zalet i wad danej sytuacji

Ponadto, specjalista ma ogromną wiedzę i doświadczenie, nabyte podczas dziesiątek procesów, które analizował i podczas których doradzał. Szerokie spektrum doświadczenia pozwoliło na poznanie mechanizmów działania które, w połączeniu z brakiem zaangażowania emocjonalnego, umożliwi skorzystanie z najlepszych rozwiązań dla danej sprawy. Dodatkowo, zewnętrzny konsultant zawsze będzie miał aktualną wiedzę na temat zmieniających się przepisów prawnych czy procedur, co z pewnością pozytywnie wpłynie na cały projekt.

Inne zalety wynajęcia konsultanta z zewnątrz

Proces windykacyjny może trwać przez długi czas i pochłonąć duże sumy – jednak, w przypadku wynajęcia specjalisty, mamy z góry określone koszty. Projekt wówczas jest zdefiniowany już na początku, ponieważ zawieramy współpracę z doradcą na dany okres czasu i za konkretną sumę. Możliwe jest więc lepsze planowanie finansów; zapewnia nam to również poczucie bezpieczeństwa.

Windykacja jeszcze nigdy nie była prostsza!

Dzięki skorzystaniu z wiedzy konsultanta zewnętrznego, procesy windykacyjne przestaną spędzać nam sen z powiek. Jednocześnie, zachowamy nad nimi pełną kontrolę, a po przeprowadzeniu całego projektu otrzymamy wyczerpującą dokumentację związaną z zastosowanymi działaniami oraz wprowadzonymi zmianami, co z kolei przełoży się na lepsze wyniki działań zleceniodawcy.

Wszystkich, którzy poszukują sprawdzonego specjalisty, zapraszamy do kontaktu z firmą Biz-On!