Pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności - BizOn | Portfele B2B – czy warto sprzedawać?
973
post-template-default,single,single-post,postid-973,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Portfele B2B – czy warto sprzedawać?

Portfele B2B – czy warto sprzedawać?

W ramach prowadzonej działalności, zajmujemy się m.in. sprzedażą portfeli wierzytelności także B2B . Firmy mogą w ten sposób szybko i łatwo pozbyć się ciążącym ich długów.

Portfele B2B – czy warto sprzedawać?

Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Przede wszystkim, podobnie jak w ofertach klientów indywidualnych, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy dana cena jest korzystna i opłacalna dla każdej ze stron. W związku z tym, konieczne jest upewnienie się, że kwota jest wyważona i dobrze zwraca poniesione nakłady czasu i pieniędzy. Tylko wtedy, możemy liczyć na pewną oraz satysfakcjonującą gotówkę – tu i teraz.

Co daje sprzedaż portfeli B2B?

Dzięki temu, że w takiej transakcji biorą udział dwa przedsiębiorstwa, możliwy jest m.in. szybszy powrót gotówki. Sama sprzedaż działa jako dodatkowy “motywator” dla dłużnika – zmiana wierzyciela jest traktowana przez nich jako coś niepewnego – nigdy nie wiadomo jaki scenariusz będzie obrany przez nowego właściciela długu.  Nie zapominajmy także o tym , iż sprzedaż długu niesie za sobą brak konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, takich jak firma windykacyjna czy komornik.

Kiedy warto sprzedawać portfele B2B?

Oczywiście, podjęcie decyzji o oferowaniu transakcji zależy tylko i wyłącznie od firmy, która postanowi, że chce pozbyć się danego “pakietu”. Warto jednak mieć na uwadze, że czym starszy jest dług, tym niższa jego cena – warto więc dynamicznie przystąpić do procedury. Dodatkowo, duże wyeksploatowanie długu również obniża jego cenę. Najlepiej więc podjąć decyzję szybko lub tez poradzić się ekspertów z naszej firmy.

Jak sprzedawać portfele B2B?

Tak naprawdę przedmiotem transakcji mogą być wszelkie wierzytelności ale czym większe rozproszenie dłużników, tym potencjalnie wyższa może być cena, ponieważ strona kupująca ponosi niższe ryzyko – następuje jego dywersyfikacja.

Aby mieć pewność, że transakcja przebiegnie pomyślnie i zgodnie ze wszelkimi zasadami, najlepiej skorzystać z pomocy pośrednika, który odciąży firmę, jeśli chodzi i czas, i o zasoby ludzkie.