Pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności - BizOn | Czy brak zmian w procesach windykacyjnych to dobra zmiana?
856
post-template-default,single,single-post,postid-856,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Czy brak zmian w procesach windykacyjnych to dobra zmiana?

Czy brak zmian w procesach windykacyjnych to dobra zmiana?

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, po co tak właściwie dokonywać zmian w procesach windykacyjnych. Dlaczego warto poddać przebieg tej sprawy pod rozwagę, jeśli wydaje nam się, że wszystko jest w porządku i nie ma możliwości usprawnienia żadnych aspektów tej procedury?

Procesy windykacyjne to skomplikowane sprawy

Nie ma co ukrywać, sytuacje, w których dochodzimy swoich należności nie należą do najłatwiejszych. Jednak w momencie, w którym wypracujemy sobie sposób działania, łatwo traktować każdą sytuację w podobny sposób. Stwarzamy sobie model działania i zwyczajnie dopasowujemy go do wielu różnych procesów, co nie zawsze może mieć dla nas jak najlepsze efekty.

Zagrożenia windykacji

Takie podejście do sprawy może i jest łatwe i nie nastręcza większych problemów z planowaniem, jednak nie zawsze jest ono najkorzystniejsze dla nas ze względu na wynik. Rutyna w rozwiązywaniu problemów może wydawać nam się wybawieniem, jako że nie ma potrzeby nad głębszym zastanowieniem się nad sprawą. Spojrzenie na sprawę w ten sposób może jednak świadczyć o naszej chęci tak zwanego “pójścia na łatwiznę”. Możliwe również, że w takiej sytuacji przemawia przez nas przesadna pewność siebie i poczucie nieomylności. W końcu po co zmieniać przebieg windykacji, skoro nasze obecne sposoby działają?

Warto rozważyć zmian

W sytuacji, w której jesteśmy przekonani o tym, że prowadzone przez nas procesy są idealne, warto spojrzeć na nie z boku. Czy rzeczywiście podchodzenie rutynowo do tych spraw zapewni nam jak najlepszy rezultat?

Niestety rutyna to wróg dochodzenia należności. Prawie zawsze możliwe jest usprawnienie i polepszenie danej procedury. Dodatkowo, zmiany są dobre dla zdrowia pracowników, którzy z pewnością będą wykonywać swoje obowiązki bardziej efektywnie, jeśli nie będą musieli podchodzić do każdej sprawy w sposób mechaniczny i zwyczajnie odtwarzać kolejne kroki dzień po dniu. Warto również pamiętać o ciągłym rozwoju technologii, który pozwala na nowe rozwiązania i możliwości.

Aby mieć pewność, że proces windykacyjny rzeczywiście zostanie ulepszony, warto zwrócić się do specjalisty, który nie tylko zadba o najnowsze rozwiązania, ale również zaproponuje zmiany, które mogą pozwolić nam na większy zysk!