Pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności - BizOn | Zatrudnianie w Windykacji w świetle pandemii i nie tylko
843
post-template-default,single,single-post,postid-843,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Zatrudnianie w Windykacji w świetle pandemii i nie tylko

Zatrudnianie w Windykacji w świetle pandemii i nie tylko

Wiele firm może zastanawiać się, czy warto zatrudniać kolejną osobę do swojej spółki, czy też lepiej skorzystać z usług zewnętrznego konsultanta. Branża związana z analizą procesów windykacyjnych, a także doradztwo w zakupie i sprzedaży portfeli, wierzytelności oraz spółek to ważne aspekty codziennej pracy każdego przedsiębiorstwa. Możemy zdecydować się na przyjęcie specjalisty i zatrudnienie go na umowę o pracę – jednak, czy nie lepiej skorzystać z możliwości, jakie daje nawiązanie współpracy z ekspertem prowadzącym własną działalność?

Wynajęcie zewnętrznego konsultanta

Jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie nowego pracownika, musimy liczyć się z większymi kosztami. Wprowadzenie nowej osoby to opłaty nie tylko związane z wynagrodzeniem – cały tzw. trzymiesięczny “okres próbny” oznacza, że ktoś z naszych pracowników musi poświęcić swój czas, aby zaznajomić nową osobę z działaniem firmy, przez co nie może wypełniać swoich codziennych obowiązków w pełnym zakresie.

Zewnętrzny konsultant to ktoś, kto nie tylko nie musi być wprowadzany w sposób pracy, ale również nie jest konieczne ponoszenie tak dużych kosztów związanych z skorzystaniem z wiedzy i ekspertyzy specjalisty.

Czy warto wynająć zewnętrznego konsultanta!

Zdecydowanie tak! Nie dość, że możemy zdecydować się na współpracę w systemie zadaniowym, to również wyznaczamy określony czas na realizację. Dodatkowo, ekspert może spojrzeć na proces windykacyjny “świeżym okiem” oraz wydać bezstronną opinię, ponieważ nie jest związany z żaden sposób z firmą i jej organizacją. Specjalista nie ma również żadnych koneksji i zależności, w związku z czym może wydać bezstronną opinię i zaproponować rozwiązania, które mogą przynieść wymierne efekty.

Korzyści finansowe

Dzięki zatrudnieniu zewnętrznego konsultanta, możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy – mimo konieczności rozliczenia się z usługi, korzyści odczuwalne są już w trakcie wdrażania zmian zaproponowanych przez specjalistę. Rozliczenie z ekspertem następuje na podstawie faktury VAT, i są to wszystkie obciążenia, na jakie musimy się przygotować. W momencie zakończenia współpracy nie ponosimy już żadnych kosztów – nasze procesy zostały usprawnione. Warto więc rozważyć opcję skorzystania z usług specjalisty, prowadzącego własną działalność!