Pośrednictwo w sprzedaży portfeli wierzytelności - BizOn | Jak zaoszczędzić a raczej mniej stracić na Windykacji w czasie pandemii Koronawirusa?
834
post-template-default,single,single-post,postid-834,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Jak zaoszczędzić a raczej mniej stracić na Windykacji w czasie pandemii Koronawirusa?

Jak zaoszczędzić a raczej mniej stracić na Windykacji w czasie pandemii Koronawirusa?

Nagłe przyjście światowej pandemii zaskoczyło wszystkich. Nie ma chyba osoby, której nie dotknęłaby ta trudna sytuacja – niezależnie czy pod kątem życia osobistego czy zawodowego. Koronawirus spowodował, że zamknięto lub ograniczono działanie handlu i usług, zamrożona została gospodarka, a także wiele osób musiało przejść na pracę zdalną (często zwaną także home office). Część osób w ogóle nie mogła wykonywać obowiązków związanych z pracą, jeszcze inni stracili źródło dochodu. Jak należy działać, aby zaoszczędzić (a raczej nie stracić) na procesach, takich jak np. windykacja, w czasie pandemii?

Czasy koronawirusa

Sytuacja niepewności związanej z wybuchem koronawirusa spowodowała, że wielu przedsiębiorców może czuć się niepewnie prowadząc rekrutację na nowe stanowiska w tym momencie. Może jednak lepiej skupić się na poszerzaniu i rozwijaniu kompetencji wśród obecnego, zdolnego do pracy zespołu?

Czy warto zastanowić się także nad wprowadzaniem rozwiązań, które mogą usprawnić bądź zautomatyzować przebieg procesów m.in. windykacyjnych? A może odpowiednim wyjściem z sytuacji jest przekierowanie części procesu na zewnątrz, innym rozwiązaniem bądź równoległym jest wynajęcie doradcy.

Pomoc zewnętrznego doradcy

Koronawirus sprawił, że konieczna jest zmiana zadań i podejścia do nich w wielu firmach, nie tylko w tych zajmujących się procesami windykacyjnymi. Rozwiązaniem problemów związanych z brakiem odpowiednich ludzi w zespole może być skorzystanie z usług zewnętrznego doradcy, który po analizie procesów O2C będzie gotowy przedstawić rozwiązania usprawniające, które w konsekwencji doprowadzą niejednokrotnie do znacznych oszczędności. Zewnętrzy doradca może w podanym terminie zaproponować usprawnienie lub rozwiązanie problemu, które przełoży się na większą efektywność, niezależnie od tego czy mówimy o zmianie samych procesów windykacyjnych czy też rozszerzeniu kompetencji w obecnym zespole, może także o jednym i drugim.

Mimo pandemii koronawirusa i zamrożenia gospodarki, procesy windykacyjne oraz inne nie muszą stać w miejscu – skorzystanie z usług zewnętrznego doradcy to odpowiednie rozwiązanie na ten czas.